متخصص ارتودنسی دکتر مریم پوستی 

ارتودنسی نامرئی(کلیر الاینر)

ویزیت و مشاوره رایگان ، 28 سال سابقه ارتودنسی

 اقساط و قیمت مناسب

مرکز ارتودنسی زودبازده

برای انتخاب بخش مورد نظر روی عکس کلیک کنید

1: انجام درمان  ارتودنسی توسط‌متخصصی‌ارتودنسی(ارتودنتیست) زبده با سابقه 28سال طبابت انجام می‌گردد.
2: شرایط پرداخت، اقساط و بلند مدت می‌باشد.
3: ارتودنسی نامرئی (کلیر الاینر) به هیچ عنوان در دهان مشخص نیست و افراد حساس تر می‌توانند بدون لطمه به چهره خود دوره درمان را طی نمایند.
4: همه انواع ناهنجاری های فکی و پیچیده ترین ارتودنسی ها در این مطب انجام می‌گردد.
5: در ارتودنسی نامرئی الاینرها برای بیمار در همان مرحله ابتدایی ساخته می‌شود لذا نیاز به مراجعه جهت چکاپ کاهش پیدا می‌کند.
6: هزینه درمان ارتودنسی به صورت کاملاً اقتصادی ارائه می‌شود تا همه اقشار جامعه بتوانند درمان تخصصی انجام دهند.

چرا این مطب بهترین انتخاب است؟

دکتر مریم پوستی متخصص ارتودنسی

دندانپزشک متخصص ارتودنسی
فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی از دانشگاه تهران
و دارای تخصص ارتودنسی
دارای رتبه یک بورد تخصصی
سابقه پانزده سال تدریس در دانشگاههای تهران و سراسر کشور
و همچنین دارای سابقه فعالیت ارتودنسی در کشور امریکا
با بیش از 28 سال سابقه در درمان بیماران و مقالات متعدد چاپ شده در ژورنالهای معتبر داخلی و خارجی

ارتودنسی و رفع ناهنجاری های فک

ارتودنسی نامرئی کلیر الاینر

این نوع ارتودنسی برای افرادی که دوست ندارند از براکت استفاده کنند مناسب است. در این روش در جلسه ابتدایی دندان‌ها توسط متخصص ارتودنسی با یک اسکنر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد سپس قالب های متعدد برای طول درمان ساخته می‌شود در نتیجه تعداد دفعات مراجعه به مطب کاهش می‌یابد. معمولا با این روش هر دو ماه قالب بعدی جایگزین قالب قبلی می‌شود و این سیکل تا انتهای درمان ادامه دارد. این را درمانی مناسب بیمارانی است که نمی‌خواهند براکت های روی دندان‌شان دیده شود. در کل این روش ارتودنسی در جهان بیشتر مورد استقبال قرار گرفته و چون باید و نباید های بیمار در این متد کمتر است روش آسان تر و قابل تحمل تری نسبت به روش ارتودنسی ثابت فلزی و سرامیکی می‌باشد. مزیت دیگر ارتودنسی کلیر الاینر این است که فرد می‌تواند در مهمانی ها ، مراسم و هرکجا که تمایل دارد از تری ها(قالبها) استفاده نکند، هرچند که استفاده از ارتودنسی نامرئی به زیبائی فرد لطمه ای نمی‌زند.​​​​​​​ البته باید در نظر داشت استفاده پیوسته از تری ها باعث کوتاهتر شدن طول درمان می‌شود.

ارتودنسی و رفع ناهنجاری های فک

ارتودنسی و کاربرهای ارتودنسی

ارتودنسی یک روش درمانی برای همه گروه‌های سنی در دندانپزشکی است که به طور تخصصی برای اصلاح و رفع مشکلات دندانی و فکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. درمان دندان‌های شلوغ، نامرتب و کج، ناهماهنگی دندان‌ها و فکین و سایر ناهنجاری‌های دهان و دندانی با کمک این روش فوق العاده بهبود می‌یابند. 
از موارد مورد نیاز ارتودنسی که در بالا به آنها اشاره شد برخی از عیوب با ارتودنسی نامرئی رفع می‌گردد و نیازی به چسباندن براکت وجود ندارد منتهی گاهی اوقات نیاز است بیمار با روش سنتی درمان گردد و حتی ممکن است برای کسب نتیجه عالی به جراحی فک نیاز باشد. لذا برای تشخیص روش درمان نیاز به ویزیت اولیه توسط متخصص ارتودنسی می‌باشد.

کاربردهای بی‌نظیر ارتودنسی
​​​​​​​

ارتودنسی کارایی فراتری از ایجاد یک طرح لبخند زیبا دارد و تنها به منظور زیبایی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. رفع ناهماهنگی دندان‌ها و فک‌ها می‌تواند مشکلات جویدن و بلع غذا را رفع کند. درمان این ناهماهنگی‌ها می‌تواند برخی از مشکلات تکلم را بهبود بخشد.
ناهنجاری فک‌ها ممکن است به دلیل ایجاد اختلال در جویدن منجر به بروز مشکلات گوارشی شوند، ارتودنسی قادر به درمان این عوارض خواهدبود.
ارتودنسی می‌تواند رعایت بهداشت دهان و دندان را ساده‌تر کرده و به همین دلیل سبب کاهش بیماری‌های لثه و پوسیدگی‌های دندانی می‌شود.
​​​​​​​انتخاب نوع ارتودنسی حتما باید زیر نظر متخصص ارتودنسی انجام شود، زیرا متخصص
با توجه به ناهنجاری که دچار آن هستید با انجام معاینات تشخیص می‌دهد که کدام نوع روش درمانی برای دندان‌های شما مناسب‌تر است.لذا جهت کسب بهترین نتیجه حتما زیر نظر متخصص ارتودنسی نوع درمان را انتخاب کنید و اقدام به شروع ارتودنسی نمایید.

ارتودنسی روی دندان
ارتودنسی زود بازده فلزی

ارتودنسی و انواع درمان با ارتودنسی 

درمان های ارتودنسی را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد
​​​​​​​
گروه اول شامل رفع مشکلات دندان ها 
گروه دوم ناهنجاری های فک 

ممکن است بعضی افراد شامل هر دو گروه باشند که جای نگرانی ندارد و ارتودنتیست می‌تواند با تبحر خود مشکل آنها را درمان کند. در سالهای گذشته و حتی در حال حاضر عده‌ای به باور غلط تصور دارند ارتودنسی صرفا برای کودکان و یا نوجوانان انجام می‌شود در صورتیکه بزرگسالان و میانسالان هم می‌توانند به راحتی از فواید درمان بهره‌مند شوند. انواع روش‌های درمان ارتودنسی می‌تواند در نحوه درمان، طول مدت درمان و ابزار استفاده شده تفاوت‌هایی داشته‌باشند، لذا برای برنامه‌ریزی در رابطه با انجام ارتودنسی حتما می‌بایست توسط متخصص ابتدا ویزیت انجام شود.

ارتودنسی و رفع مشکلات دندان
ارتودنسی و رفع ناهنجاری های فک

نکات مهم در انجام ارتودنسی

هزینه ارتودنسی
هر کدام از روش‌های متنوع ارتودنسی از دستگاه‌ها و شرایط خاصی برخوردار هستند که سبب متفاوت شدن قیمت انواع ارتودنسی می‌گردد.
طول درمان
به طور کلی اگر فرد صرفا به هم ریختگی دندانی و یا خط میانی غیرمتقارن داشته‌باشد، با ارتودنسی نامرئی حدود یکساله می‌تواند به نتیجه مطلوب دست یابد و در صورتیکه مشکلات ناهنجاری فکی و یا به هم ریختگی بیش از حد دندانی داشته‌باشد مدت زمان ارتودنسی طولانی‌تر می‌شود.
مراحل درمان
در صورتیکه از براکت فلزی، سرامیکی و پلاستیکی استفاده شود بیمار می‌بایست حداقل ماهی یک بار برای چکاپ به مطب مراجعه نماید و در صورتیکه از ارتودنسی نامرئی (کلیر الاینر) استفاده کند به چکاپ ماهانه نیازی نمی‌باشد، صرفا بیمار طبق دستور پزشک از قالب‌ها استفاده می‌کند. 
سن مطلوب ارتودنسی
تمامی گروه‌های سنی امکان انجام ارتودنسی را دارا می‌باشند.

به هم ریختگی دندان و ارتودنسی
درمان با ارتودنسی

روش‌های انجام ارتودنسی

در این روش، تجهیزات (براکت) ارتودنسی توسط دندانپزشک درون دهان قرارگرفته و بیمار نمی‌تواند تا انتهای دوران درمان، براکتها را از دهان خود خارج کند. طول مدت درمان با توجه به نوع و شدت ناهنجاری بیمار، بیشتر و یا کمتر می‌شود. در دوره‌ای که بیمار از ارتودنسی ثابت استفاده می‌کند، باید محدودیت‌های غذایی داشته و رژیم غذایی مناسبی را دنبال کند تا براکتها کنده نشوند و زمان و هزینه مجددی صرف نشود. همچنین افرادی که از ارتودنسی ثابت استفاده می‌کنند، باید بیش از قبل به رعایت بهداشت دهان و دندان خود توجه داشته‌باشند، زیرا تجهیزات ارتودنسی به راحتی باعث تجمع یافتن پلاک‌ها و باکتری‌هایدر اطراف براکتها شده و باعث بروز بیماری‌های لثه و پوسیدگی‌های دندانی شوند. این نوع ارتودنسی با براکت‌های فلزی و یا براکت‌های سرامیکی یا پلاستیکی شفاف انجام می‌شود.

ارتودنسی ثابت با براکتهای فلزی و سرامیکی

این روش شامل ارتودنسی نامرئی با پلاکهای شفاف می‌باشد. در روش‌های ارتودنسی نامرئی، پس از اسکن یا قالب گیری، وضعیت ثبت شده دهان بیمار برای ساخت پلاک های شفاف(الاینر) به لابراتوار ارجاع می‌گردد. در این روش، بیمار می‌تواند تری (قالب) ساخته شده را از دهان خود خارج کند. البته این نکته بسیار حائز اهمیت است که نتیجه نهایی درمان به طور مستقیم به همکاری بیمار در جهت استفاده دائمی از تری ها بستگی دارد، زیرا ساعت‌های مشخصی برای استفاده از پلاک های شفاف توسط دندان پزشک تعیین می‌شود. در این روش چون شکل ظاهری دندان تغییری نمی‌کند و براکتی روی آن نصب نمیشود با استقبال بیشتری توسط بیمار روبه رو است.

ارتودنسی با پلاکهای شفاف (کلیر الاینر)

ارتودنسی متحرک
ارتودنسی ثابت

مزایای ارتودنسی نامرئی با پلاکهای شفاف(کلیر الاینر)
-بیمار قادر است برای مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و غذا خوردن  دستگاه ارتودنسی را از دهان خود خارج کند، بنابراین رعایت بهداشت دهان و دندان به راحتی امکان پذیر است و محدودیت‌های غذایی برای بیمار وجود نخواهد داشت.
-به دلیل وارد کردن آسیب کمتر به دندان‌ها، احتمال بروز بیماری‌های لثه را کاهش می‌دهد.
در برخی از مراسم‌های خاص، می‌توانید به طور موقت از آن‌ها استفاده نکنید.
-استفاده از این روش درمانی ارتودنسی به زیبایی فرد آسیبی نمی‌زند و به هیچ عنوان در دهان معلوم نیست.
-چکاپ های سخت و مراجعه متوالی به مطب نیاز ندارد و صرفاً در زمان مشخص از قالب های ساخته شده استفاده می‌گردد.
-برای افراد که در خارج کشور زندگی می‌کنند و یا مسافت دوری دارند بسیار مناسب است چون نیازی به مراجعه مکرر بیمار به مطب وجود ندارد

​​​​​معایب ارتودنسی ثابت
-شکل ظاهری این نوع ارتودنسی  نسبت به ارتودنسی اینویزیلاین زیبایی کمتری دارد.
-از آنجائیکه دستگاه ارتودنسی از دهان بیمار خارج نمی‌شود، رعایت بهداشت دهان و دندان تا حدودی دشوارتر است.
-برای عدم آسیب رسیدن به دستگاه‌های ارتودنسی ثابت، لازم است تا به نکات مراقبتی و محدودیت‌های تغذیه‌ای توجه بیشتری شود.​​​​​​​

انواع مختلف سیستمهای ارتودنسی

 نوع سنتی و قدیمی ارتودنسی است. اما در حال حاضر همچنان بعضی از انواع بهم ریختگی دندانی را می‌بایست با این نوع ارتودنسی درمان کرد.

عملکرد این روش درمانی مشابه با ارتودنسی با براکت فلزی است و تنها جنس براکت‌ها متفاوت و از سرامیک و یا مواد کامپوزیتی می‌باشند. این براکت‌ها دارای ظرافت خاصی بوده و از نظر ظاهری، بسیاری از افراد تمایل دارند تا آن ها را برای درمان خود انتخاب کنند. منتهی در این نوع ارتودنسی دو مساله وجود دارد اول اینکه چسب این ارتودنسی به مینای دندان آسیب می رساند و باعث تغییر رنگ دندان می شود و دوم مناسب ارتودنسی‌های کوتاه مدت نمی‌باشد. 

در این روش ارتودنسی از براکت‌های فلزی استفاده‌شده، اما به جای قرار گرفتن روی دندان‌ها، در سطح پشتی دندان‌ها قرار داده می‌شوند. بسیاری از افرادی که دچار ناهنجاری‌های شدید دهان و دندان هستند، اما به دلیل داشتن موقعیت شغلی خاص نمی‌خواهند تا براکت‌های ارتودنسی روی دندان‌های آن‌ها نشان داده‌شود، از ارتودنسی لینگوال استفاده می‌کنند. از آنجاییکه ارتودنسی با زبان در ارتباط است برخی از افراد تحمل این نوع ارتودنسی را ندارند.

براکت‌های دیمون نوع پیشرفته‌ای از انواع دستگاه‌های ارتودنسی ثابت هستند که مکانیسم ویژه‌ای به همراه دارند. طراحی آن‌ها به گونه‌ای است که دارای تنظیم باز و بسته شدن خودکار هستند که همین موضوع نیاز به کش ارتودنسی را از بین می‌برد.

این نوع ارتودنسی برای افرادی که دوست ندارند از براکت استفاده کنند مناسب است ضمنا در این روش نیاز به چکاپ ماهانه بسیار کمتر است. در جلسه ابتدایی از دندان های بیمار قالب تهیه می‌شود و این قالب توسط لابراتوار به تعداد متعدد برای بیمار ساخته می‌شود و معمولا هر دوماه قالب بعدی جایگزین قالب قبلی می‌شود این سیکل تا انتهای طول درمان ادامه دارد. این روش مناسب بیمارانی هست که ساکن ایران نمی‌باشند و یا نمی‌خواهند براکت های فلزی روی دندانشان قرار بگیرد.

پلاک‌های ارتودنسی فانکشنال کاربرد موثری برای اصلاح و درمان ناهنجاری‌های فکی به خصوص در سنین کودکی دارند.

ارتودنسی با براکت فلزی

ارتودنسی با براکت سرامیکی

ارتودنسی با براکت لینگوال

ارتودنسی با براکت دیمون

ارتودنسی فانکشنال

ارتودنسی کلیر الاینر

مراحل انجام ارتودنسی

ویزیت و مشاوره اولیه
در این جلسه متخصص ارتودنسی سلامت دهان و دندان بیمار را به صورت فیزیکی و به کمک عکس‌های رادیولوژی ارزیابی کرده و همچنین سوابق پزشکی او را مورد بررسی قرار می‌دهد. در ادامه نوع روش درمانی مناسب را انتخاب و تمام موارد مربوط به آن از جمله هزینه، روند درمانی و طول مدت درمان را برای بیمار شرح داده می‌شود.
-تصویربرداری و معاینه
-قالب گیری از فک و دندان‌ها
-عکس‌برداری رادیولوژی برای ارتودنسی
-تصویر‌برداری رنگی برای مراحل درمان ارتودنسی

-معاینه بیمار و بررسی دهان

-بررسی روش‌های متفاوت ارتودنسی
-شروع درمان ارتودنسی نامرئی یا براکت‌گذاری
-ادامه درمان ارتودنسی در فواصل زمانی مشخص شده(درصورت درمان با براکت ثابت)
-درانتها استفاده از نگهدارنده پس از اتمام دوره ارتودنسی

تمیز کردن دندان ها
در این مرحله، ارتودنتیست به پالیش زدن و خشک کردن دندانها می‌پردازد تا قبل از نصب دستگاه‌های ارتودنسی، دندان‌ها تمیز باشند. زیرا براکت‌های ثابت ارتودنسی فقط در صورت تمیز بودن دندانها روی آنها میچسبند.

انتخاب نوع دستگاه
بهترین و مناسب ترین تجهیزات و روش ارتودنسی را پزشکتان در جلسه ویزیت برای شما انتخاب می‌کنند و روند درمانی را برایتان شرح می‌دهند.

مراجعات منظم به دندانپزشکی
به دلیل طولانی بودن روند درمانی ارتودنسی، لازم است تا حدود هر 4 تا 8 هفته یک بار به مطب ارتودنسی مراجعه داشته‌ باشید تا حرکت دندان‌ها بررسی و تنظیم گردد.

استفاده از ریتینر
بعد از اتمام درمان ارتودنسی چه از نوع ثابت باشد و چه از نوع کلیر الاینر، لازم است تا برای حفظ موقعیت به دست آمده از دندان‌ها از ریتینر یا نگهدارنده ارتودنسی تا مدت زمانی که توصیه می‌شود، استفاده گردد.